Lyssna på denna webbplatsen

Använd vår lyssna-tjänst "ReadItSpeak" för att få webbplatsens innehåll uppläst direkt i webbläsaren.

Translate this webpage

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation. Select your language in the list below.

Örsjö fritidshem

Örsjö fritidshem erbjuder en trygg miljö med fina lokaler. Fritidshemmet ligger i samma byggnad som skolan och förskolan i Örsjö, vilket skapar en närhet och helhet för barn och föräldrar.

Ett hem för dem som inte går hem. Här arbetar vi med en värdegrund, om hur man är en bra kompis och våra känslor. Vi har startat ett nytt tema om allemansrätten där vi ska vara med i en tävling. Vi har även ett tema engelska där vi kollar på program och återberättar vad vi sett. Förutom det har vi kreativa hörnan där eleverna erbjuds till att skapa.

Örsjö grundskola

Örsjö förskola

Örsjö fritidshem

Dalvägen 11, 382 90 Örsjö, Sverige

På Örsjö fritidshem erbjuder vi en trygg miljö med fina lokaler.

Kontakta oss

Örsjö skola

Besöksadress: Dalvägen 11, 382 90 Örsjö

Skolexpedition:
0481-455 36

Skolans mobilnummer:
072-350 60 13

Fritidshemmets mobilnummer:
070-867 24 60

Skolkökets telefon:
0481-458 71


Speciallärare
Emma Bengtsson
emma.bengtsson@nybro.se


Övriga kontaker

Skolsköterskor

Skolkuratorer

Skolpsykologer

Verksamhetschef och rektorer – grundskola och fritidshem

Verksamhetschef och rektorer - grundskola och fritidshem

Verksamhetschef grundskola

Daniel Hjertqvist
0481-455 17
daniel.hjertqvist@nybro.se

Rektorer

Fagerslättskolan f-3 samt fritids

Anna Hård af Segerstad
0481-452 18
anna.hardafsegerstad@nybro.se

Hanemålaskolan samt fritids

Camilla Tagesson
0481-455 37
camilla.tagesson@nybro.se

Grundsärskola

Cecilia Bäck
0481-455 43
cecilia.back@nybro.se

Paradisskolan f-6 samt fritids

Emma Pernbert
0481-455 16
emma.pernbert@nybro.se

Madesjöskolan 7-9

Heinz Rejdvik
0481-454 82
heinz.rejdvik@nybro.se

Paradisskolan 7-9

Magnus Holmerin
0481-455 15
magnus.holmerin@nybro.se

Fagerslättskolan 4-6 samt fritids

Malin Westergren
0481-455 12
0761-36 55 69
malin.westergren@nybro.se

Västeräng, Örsjö samt fritids

Penelope Grant
0708- 83 63 07
penelope.grant@nybro.se

Madesjöskolan f-6 samt fritids

Per Nilsson-Ekholm
0481-455 08
per.nilsson-ekholm@nybro.se

Alsterbro, Kristvallabrunn samt fritids

Pär Axelsson
0481-452 83
par.axelsson@nybro.se

Orrefors, Flerohopp samt fritids

Ulrika Barkstedt
0733-57 44 78
ulrika.barkstedt@nybro.se

Lärande & kultur - förskola och fritids

Kontakta oss gärna för frågor inom förskola, fritids eller familjedaghem.

forskola.fritidswebben@nybro.se

Hjälpte den här informationen dig?

Tack för att du bidrar!

Dina åsikter hjälper oss att bli bättre.

Respons

Observera att vi inte kan svara på några frågor här! Formuläret är endast till för att ge oss feedback på sidans innehåll. För frågor hänvisar vi till vårt medborgarkontor:
0481-45 000