Lyssna på denna webbplatsen

Använd vår lyssna-tjänst "ReadItSpeak" för att få webbplatsens innehåll uppläst direkt i webbläsaren.

Translate this webpage

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation. select your language after clicking the link below. The service opens in a new browser window.
Google translate

Madesjöskolan

Besöksadress: Skolvägen 7, 382 45 Nybro

Skolexpedition:
0481-454 78

Skoladministratör:
Emma Stockberg
emma.stockberg@nybro.se

Personalrum, grundskolan årskurs 1 – 3:
0481-454 88

Personalrum, grundskolan årskurs 4 – 6:
0481-454 89


Ledningsstöd

Ledningsstöd F-6
Jenny Andersson
jenny.andersson@nybro.se
0481-457 46

Ledningsstöd 7-9
Fredrik Bjärneroth
fredrik.bjarneroth@nybro.se
0481-457 43


Arbetslag högstadiet

Arbetslag 7

0481 – 456 54

Arbetslag 8

0481 – 454 83

Arbetslag 9

0481 – 456 52


Fritidsledare och elevassistent

Stefan Andersson
stefan.andersson@nybro.se


Trygghetspedagog och studie- och yrkesvägledare

Trygghetspedagog F-6
Nicklas Wikström
nicklas.wikstrom@nybro.se
072-160 26 56

Trygghetspedagog 7-9 och studie- och yrkesvägledare
Isabell Lindalen
isabell.lindalen@nybro.se
0481 – 454 84


Praosamordnare

Camilla Gustavsson
camilla.gustavsson@nybro.se
070-879 27 67


Vaktmästare

Johan Halling
johan.halling@nybro.se

070 – 233 25 27


Övriga kontaker

Skolsköterskor

Skolkuratorer

Skolpsykologer

Verksamhetschef och rektorer – grundskola och fritidshem

Hjälpte den här informationen dig?

Tack för att du bidrar!

Dina åsikter hjälper oss att bli bättre.

Respons

Observera att vi inte kan svara på några frågor här! Formuläret är endast till för att ge oss feedback på sidans innehåll. För frågor hänvisar vi till vårt medborgarkontor:
0481-45 000 eller e-post kommun@nybro.se.