Integrationsenheten – kontakt

 

Så här får du kontakt med integrationsenheten:

Enhetschef  – nyanlända i etablering:

Jenny Pantzar 0481-451 62
 jenny.pantzar@nybro.se

1:e socialsekreterare – nyanlända i etablering:

Malin Andersson 0481-451 32
 malin.c.andersson@nybro.se

Socialsekreterare – nyanlända i etablering:

Anna Toivonen 0481-451 55
 anna.toivonen@nybro.se

Madelene Drottman 0481-453 09
 madelene.drottman@nybro.se

Sara Sundman 0481-452 66
 sara.sundman@nybro.se

Emelie Nyström 0481-451 57
 emelie.nystrom@nybro.se

Nina Buquku 0481-456 95
 nina.buquku@nybro.se

Lovisa Ingemansson 0481-452 62
 lovisa.ingemansson@nybro.se

Liz Jerbo 0481-451 85
 liz.jerbo@nybro.se

Integrationsassistenter – nyanlända i etablering:
Akram Ismail 0481-451 54
 akram.ismail@nybro.se

Sazan Ahmed 0481-451 95 (tjänstledig)
 sazan.ahmed@nybro.se

Nahid Abdelhai 0481-453 87
 nahid.abdelhai@nybro.se

Yared Bekele 0481-451 95
 yared.bekele@nybro.se

Administratör:

Ulrike Norrman: 0481-451 35
 ulrike.norrman@nybro.se

Besöksadress: Västra Magasinsgatan 6
Postadress:
382 30  Nybro
Nybro kommun: 0480-451 22, 450 00
Fax: 0481-107 46
E-post:  Individochfamilj@nybro.se

Socialsekreterare – ensamkommande barn och ungdomar

Jonas Anderssson 0481-453 86
 jonas.andersson@nybro.se

Chiman Eliassi 0481-451 51 (föräldraledig)
 chiman.eliassi@nybro.se

Rebecca Nikolausson 0481-451 53
 rebecca.nikolausson@nybro.se

Maja Elgan 0481-451 42
 maja.elgan@nybro.se

Joanna Talundzic 0481-455 34 – Integrationskurator
 joanna.talundzic@nybro.se

 

Relaterat: Webbsida för: Integrationsenheten – kontakt

Datum för publicering | ändrad: 2019-02-11 | skapad: 2014-10-29
Webbredaktör: Eva Johansson | eva.johansson@nybro.se
Id: inlägg: 1010 - kategori: 92

Stöd & Omsorg - Kontakt

  Anhörigstöd - kontakt

Kontaktuppgifter: Individ- och familjeförvaltningen - inriktning anhöriga som vårdar eller stödjer personer med långvarig sjukdom, fysisk eller psykisk funktionsnedsättning. Är [...]

  Barnahus i Kalmar - Kontakt

Besöksadress, telefon och e-postadresser till de som arbetar på Barnahus i Kalmar är: Besöksadress: Smålandsgatan 28 Socialförvaltningen, Box 834, 391 [...]

  Daglig verksamhet - Kontakt

Daglig verksamhet enligt LSS Daglig verksamhet är en insats som syftar till att ge meningsfull sysselsättning och riktar sig till [...]

  Enhetschefer för boenden - kontakt

Enhetschefer gruppbostäder, servicebostäder och särskilda boenden Här kan du se vilken enhetschef som ansvarar för våra boenden som är för [...]

  Ensamkommande ungdomar - kontakt

Chiman Eliassi - föräldraledig Socialsekreterare E-post: chiman.eliassi@nybro.se 0481-451 51 Arbetsområde: Ensamkommande flyktingungdomar Rebecca Nikolausson Socialsekreterare E-post: rebecca.nikolausson@nybro.se 0481-451 53 Arbetsområde: [...]

  Familjehem - kontakt

Om du vill veta mer kring Familjehemsteamet och det stöd som finns kring familjehem och familjehemsplacerade barn kan du kontakta [...]

  Familjerådgivning - kontakt

Familjerådgivning för Nybro kommuns räkning sker f ro m 161001 i Kalmar. Familjerådgivningen ligger på Södra Långgatan 10 i Kalmar. [...]

  Familjerätt - kontakt

Ana De Oliveira Telefon: 0481-451 51 E-post: Ana.deOliveira@nybro.se Maritha Petersson Telefon: 0481-451 93 E-post: maritha.petersson@nybro.se  

  Föräldramottagning - kontakt

Välkommen att kontakta socionom Johan Berglund för rådgivning eller för att boka tid för samtal. Telefontid för tidsbokning: måndagar och [...]

  Individ- och familjeförvaltningen - kontakt

Telefon reception: 0481-451 22 Öppettider reception: måndag och onsdag klockan 8.30-12.00, tisdag, torsdag klockan 8.30-12.00, 13.00-16.00. fredag klockan 8.30-12.00, 13.00-14.30 [...]

  Integrationsenheten - kontakt

  Så här får du kontakt med integrationsenheten: Enhetschef - nyanlända i etablering: Jenny Pantzar 0481-451 62 jenny.pantzar@nybro.se 1:e socialsekreterare [...]

  Kontaktfamilj - kontakt

Om du vill bli kontaktfamilj eller kontaktperson för ett barn eller en ungdom är du välkommen att kontakta Kristin Witalisson [...]

  Mat (äldreomsorg) - kontakt

Kontakta Maria Andersson om du har frågor som rör maten i äldreomsorgen. Maria Andersson Verksamhetschef Telefon: 0481-453 34 E-post: maria.andersson@nybro.se [...]

  Mobila teamen - Kontakt

Det finns två mobila team som arbetar dag och kväll samt ett natt team. Teamen ger hjälp och stöd till [...]

  Ny i Sverige - Kontakt

Jenny Pantzar Enhetschef E-post: jenny.pantzar@nybro.se 0481-451 62 Arbetsområde: Familjer med uppehållstillstånd Malin Andersson 1:e socialsekreterare E-post: malin.c.andersson@nybro.se 0481-451 32 Arbetsområde: [...]

  Personlig assistans

Rätten till personlig assistans utgår från dina behov av praktisk hjälp med de grundläggande behoven såsom; personlig hygien, toalettbesök, kläder, [...]

  Personligt ombud - kontakt

  Kontaktuppgifter till de personliga ombuden De personliga ombuden har sitt kontor i Nybro Emmabodavägen 9 382 45 Nybro Martina [...]

  Socialjour - kontakt

Telefonnummer: Barn och Familjs Mottagningsgrupp: 0481-451 72 (dagjour, nås vardagar 8-12, 13-16). Sydostjouren (kvällar, nätter och helger) nås på telefon [...]

  Socialpsykiatri - kontakt

Om du vill ha mer information om socialpsykiatri är du välkommen att ta kontakt med Enhetschef/psykiatrisamordnare, Boendestöd och Gruppbostad Tommy [...]

  Trasselgruppen - kontakt

För mer information om Trasselgruppen kan du kontakta Susanne Eliasson på telefonnummer 0481-451 83 Eva-Charlotte (Lotta) Johansson på telefonnummer 0481-451 [...]

  Ungdomsmottagningen - kontakt

För samtal: Johan Berglund Kurator Telefon: 0481-451 12 E-post: johan.berglund@nybro.se Nås lättast via mail Helena Perhamn Legitimerad barnmorska Telefon: 0480-817 [...]

  Öppna förskolan - kontakt

Om ni vill besöka Öppna förskolan så finns vi i familjecentralens lokaler på Linnéavägen 16 i Nybro. Vi har telefon: [...]