Rektorer fritidshem & förskola – kontakt

Cecilia Bäck
Telefon: 0481-455 43
E-post:  cecilia.back@nybro.se
Hanemålaskolan

Emma Pernbert
Telefon: 0481 455 16
E-post:  emma.pernbert@nybro.se
Paradisskolan f-6

Marita Ljungberg Blom
Telefon: 0481-450 91
E-post:  marita.ljungberg-blom@nybro.se
Naturförskolan, Förskola Vitsippan, Förskola Hanemålagården

Christine Gustavsson
Telefon: 0481 – 455 00
E-post:  christine.gustavsson@nybro.se
Förskolan Blåklockan, Förskolan Guldgruvan

Anna Hård af Segerstad
Telefon: 0481-452 18
E-post:  anna.hardafsegerstad@nybro.se
Fagerslättsskolan

Camilla Tagesson
Telefon: 0481-455 08
E-post:  camilla.tagesson@nybro.se
Madesjöskolan f-6

Lena Jonsson
Telefon: 0481-456 08
E-post:  lena.p.jonsson@nybro.se
Alsterbro förskola, Bäckebo förskola, Kristvallabrunns förskola, Gazellen förskola

Rose-Marie Hultqvist
Telefon: 0481-450 63
E-post:  rose-marie.hultqvist@nybro.se
Förskola Gammelgården, Förskola Högaberg, Örsjö förskola

Pär Axelsson
Telefon: 0481 -452 83
E-post:  par.axelsson@nybro.se
Alsterbro skola, Kristvallabrunn skola, Bäckebo skola

Åsa Nystedt
Telefon: 0481 – 302 57
E-post:  asa.nystedt@nybro.se
Orrefors skola, Flerohopps skola

Petra Lökeberg
Telefon: 070-509 55 08
E-post:  petra.lokeberg@nybro.se
Orrefors förskola, Madesjö förskola, Flygsfors förskola

Penelope Grant
Telefon: 070-883 63 07
E-post:  penelope.grant@nybro.se
Örsjö skola, Västerängsskolan

Jenny Nilsson
Telefon: 073-088 35 90
E-post:  jenny.s.nilsson@nybro.se
Förskolan Ljunghaga, Förskolan Åkrahäll, Flerohopps förskola

Datum för publicering | ändrad: 2019-09-19 | skapad: 2014-12-09

Barn & Utbildning - Kontakt

  Barnomsorg - kontakt

Kontakta Carina om du har frågor gällande barnomsorg, köhantering eller webbtjänsten Dexter.

  Handläggare - Kontakt

Kontakta Agneta om du har frågor om val av skola/förskola och interkommunal ersättning inom förskola och fritidshem.

  Skoldatatek - kontakt

Kontakta Malin Fridlund om du har funderingar gällande tekniska verktyg samt pedagogisk programvara.

  Utvecklingsstrateg - kontakt

Har du frågor som rör kvalitet eller mål och resultat inom Lärande- och kulturförvaltningen är det Åsa du ska kontakta. Åsa är även Vfu-samordnare för lärarstudenter.

  Administrativ chef - kontakt

Kontakta Ann Crantz om du har frågor som rör förvaltningens administration eller nämnderna. Ann Crantz Administrativ chef Telefon: 0481-456 85 [...]

  Bibliotek - kontakt

Nybro Bibliotek Låneexpedition Telefon:0481-454 60 E-post: bibliotek@nybro.se Folk- och grundskolebibliotek Telefon: 0481-454 64 Barn och unga Telefon: 0481-454 69 Bokbussen [...]

  Rektorer fritidshem & förskola - kontakt

Cecilia Bäck Telefon: 0481-455 43 E-post: cecilia.back@nybro.se Hanemålaskolan Emma Pernbert Telefon: 0481 455 16 E-post: emma.pernbert@nybro.se Paradisskolan f-6 Marita Ljungberg [...]

  Rektorer grundskola - kontakt

Anna Hård af Segerstad Telefon: 0481-452 18 E-post: anna.hardafsegerstad@nybro.se Skola: Fagerslättsskolan åk. F-3 Malin Westergren Telefon: 0481-455 12 E-post: malin.westergren@nybro.se [...]

  Skolskjutshandläggare - Kontakt

Kontakta Heléne om du har övergripande frågor om skolskjuts. Heléne Bernlind-Rosén Telefon 0481 - 454 78 E-post: helene.bernlind-rosen@nybro.se