Centrala barn- och elevhälsan – Kontakt

Ingrid Hult
Psykolog – chef för Centrala barn- och elevhälsan
Telefon: 0481-452 76, 072-969 82 88
E-post:  ingrid.hult@nybro.se

Ibelises Pozo-Karlsson
Psykolog
Telefon: 0481-452 68, 070-629 85 94
E-post:  ibelises.pozo-karlsson@nybro.se

Annelie Täck-Waldén
Specialpedagog
Telefon: 0481-452 74
E-post:  annelie.tack-walden@nybro.se

Annelie Gustafsson
Specialpedagog
Telefon: 0481-45 269
E-post:  anneli.gustafsson@nybro.se

Emmy Högström Tagesson
Kurator förskoleklass – åk. 6
Hanemålaskolan, Orrefors skola, Grundsärskolan F-6
Telefon: 0481-452 78
E-post:  emmy.tagesson@nybro.se

Gabriella Fridström
Kurator förskoleklass – åk. 6
Fagerslättsskolan, Madesjöskolan åk F-6
Telefon: 0481-452 82
E-post:  gabriella.fridstrom@nybro.se

Monica Gullin
Kurator förskoleklass – åk. 6
Paradisskolan åk F-6, Västerängsskolan, Alsterbro skola, Kristvallabrunn skola, Flerohopp skola, Örsjö skola
Telefon: 0481-452 71
E-post:  monica.gullin@nybro.se

Johan Ekelund
Kurator på  Åkrahällskolan
Telefon: 0481-455 57
E-post:  johan.ekelund@nybro.se

Linn Eriksson
Kurator på Madesjöskolan åk 7-9
Telefon: 0481-454-77
E-post:  linn.eriksson@nybro.se

Jeanette Kjellgren
Kurator på Paradisskolan åk 7-9
Telefon: 0481-455 26
E-post:  jeanette.kjellgren@nybro.se

 

 

 

Datum för publicering | ändrad: 2019-01-17 | skapad: 2014-12-03
Webbredaktör: Malin Åkesson | malin.akesson@nybro.se
Id: inlägg: 2203 - kategori: 162

Barn & Utbildning - Kontakt

  Administratör - kontakt

Kontakta Malin om du har frågor gällande barnomsorg i Paradisområdet. Malin Åkesson Administratör Telefon: 0481-452 70 E-post: malin.akesson@nybro.se

  Barnomsorg - kontakt

Kontakta Carina om du har frågor gällande barnomsorg, köhantering eller webbtjänsten Dexter.

  Skoldatatek - kontakt

Kontakta Malin Fridlund om du har funderingar gällande tekniska verktyg samt pedagogisk programvara. Malin Fridlund IT-samordnare Telefon: 0481-454 13 E-post: [...]

  Bibliotek - kontakt

Nybro Bibliotek Låneexpedition Telefon:0481-454 60 E-post: bibliotek@nybro.se Folk- och grundskolebibliotek Bibliotekschef; Agneta Bennsäter Telefon: 0481-454 64 E-post: agneta.bennsater@nybro.se Barn och [...]

  Rektorer fritidshem & förskola - kontakt

Agneta Köppen Telefon: 0481-455 37 E-post: agneta.koeppen@nybro.se Hanemålaskolan Anna Kanberg Telefon: 0481 455 16 E-post: anna.kanberg@nybro.se Paradisskolan f-6 Marita Ljungberg [...]

  Rektorer grundskola - kontakt

Anna Hård af Segerstad Telefon: 0481-452 18 E-post: anna.hardafsegerstad@nybro.se Skola: Fagerslättsskolan åk. F-3 Malin Westergren Telefon: 0481-455 12 E-post: malin.westergren@nybro.se [...]

  Skolskjutshandläggare - Kontakt

Kontakta Heléne om du har övergripande frågor om skolskjuts. Heléne Bernlind-Rosén Telefon 0481 - 454 78 E-post: helene.bernlind-rosen@nybro.se